Dwaj księża i dyrektor Caritas w Ełku zawieszeni. W tle seksskandal w diecezji

Polska
Dwaj księża i dyrektor Caritas w Ełku zawieszeni. W tle seksskandal w diecezji
Polsat News

"W związku z zaistniałą sytuacją dot. skandalicznych czynów dwóch kapłanów diecezji ełckiej oraz wobec pomówień dot. Caritas Diecezji Ełckiej i jej Dyrektora" biskup Jerzy Mazur zawiesił w czynnościach obu księży i dyrektora. Biskup wyraził ubolewanie, iż "niektórzy kapłani sprzeniewierzają się świętości powołania kapłańskiego".

Od kilku tygodni w internecie krążą materiały wideo kompromitujące księży z terenu diecezji ełckiej i tamtejszej Caritas. Dwaj z nich zostali zawieszeni w czynnościach kapłańskich . Natomiast ksiądz dyrektor ełckiej Caritas został właśnie zawieszony w pełnieniu tej funkcji.
Kuria diecezjalna w specjalnym oświadczeniu pisze o "skandalicznych czynach dwóch kapłanów diecezji ełckiej".

 

Wszystko w związku z filmem ujawnionym przez Zbigniewa Stonogę, na którym dwóch księży uprawia seks. Bohaterowie skandalu dostali zakaz noszenia sutanny i zostali wydaleni z parafii, w których pracowali.

 

"Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu tego, iż niektórzy kapłani sprzeniewierzają się świętości powołania kapłańskiego i modlimy się za tych kapłanów oraz za Wspólnotę Kościoła, która przez ich grzechy została zraniona" - napisano w oświadczeniu diecezji.

 

Zawieszony do czasu zbadania sprawy


W prawach i obowiązkach dyrektora zawieszono też szefa ełckiej Caritas.

 

"Wobec nasilających się i niepotwierdzonych pomówień oraz publicznego znieważania ks. Dariusza, Dyrektora Caritas Diecezji Ełckiej, bp Jerzy Mazur, po zasięgnięciu opinii szerszego grona doradczego, postanowił przyjąć wcześniejszą prośbę ks. Dariusza, w której dla dobra Kościoła i instytucji Caritas poddał się decyzji Biskupa Ordynariusza" - stwierdziły władze diecezji.


"Biskup Ełcki podjął decyzję, by na czas, gdy sprawa jest badana i sprawdzana, zawiesić ks. Dariusza na urzędzie Dyrektora Caritas Diecezji Ełckiej. Obowiązki Dyrektora na ten czas pełnić będzie ksiądz Maciej Gilewski, dotychczasowy Wicedyrektor Diecezji Ełckiej" - stwierdzono w oświadczeniu.

 

elk.wm.pl

 

 

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!