"Będą wychodziły kompromitujące fakty i trzeba im przeczyć" – Kaczyński o komisji PO ds. katastrofy smoleńskiej

Polska
"Będą wychodziły kompromitujące fakty i trzeba im przeczyć" – Kaczyński o komisji PO ds. katastrofy smoleńskiej
Polsat News

Jarosław Kaczyński pytany o powołany przez PO zespół parlamentarny do zbadania "przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej", odpowiedział: "Platforma znalazła się w obliczu straszliwej kompromitacji i w związku z tym chce zbudować własną narrację, żeby utrzymywać swoje zaplecze, że jednak ich nie okłamała; i to jest cel tego całego przedsięwzięcia".

- Nie jest to żadne zagrożenie, chodzi o to, żeby ludziom wmawiać, że "białe jest czarne", albo że "czarne jest białe". Będą wychodziły kompromitujące fakty i trzeba im przeczyć, i ta komisja jest po to - ocenił.


Środowe spotkanie z działaczami PiS odbyło się przed zjazdami okręgowymi w Olsztynie i Elblągu; było zamknięte dla prasy.


"Partia jest zmobilizowana"


Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany po spotkaniu, czy potrzebna jest mobilizacja przed zjazdami okręgowymi w partii, odpowiedział, "że jest potrzebna informacja o tym, co czeka partię w najbliższym okresie i ta informacja została przekazana".


Podkreślił, że "partia jest zmobilizowana i nie ma potrzeby nadzwyczajnych działań". - Tylko jest potrzebny powrót do tego, co zawsze było, jeszcze w Porozumieniu Centrum, to znaczy do tego, że szef partii, w tym wypadku ja, po prostu kontaktuje się z tą najaktywniejszą częścią partii - powiedział prezes PiS.


Przygotowania do wyborów samorządowych


Poseł PiS Leonard Krasulski zaznaczył, że spotkanie z działaczami PiS w Olsztynie było przede wszystkim spotkaniem organizacyjnym. Jak dodał wzięli w nim udział działacze struktur powiatowych PiS i osoby funkcyjne w partii: skarbnicy, sekretarze i pełnomocnicy partii.


Jak podkreślił, podczas spotkania z prezesem Kaczyński mowa była o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz do konferencji PiS, która odbędzie się w styczniu lub lutym 2017 roku. Okręgowe zjazdy wyborcze PiS odbędą się w warmińsko-mazurskim w listopadzie - 19 listopada w okręgu elbląskim a 20 listopada w okręgu olsztyńskim.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie