Norwedzy straszą szwedzkiego dziennikarza: "skrócimy cię o głowę"

Świat
Norwedzy straszą szwedzkiego dziennikarza: "skrócimy cię o głowę"
Norweska biegaczka Therese Johaug, którą Anrell oskarżył o stosowanie dopingu, foto.:Flickr.com/oskar karlin

Znany szwedzki dziennikarz Lasse Anrell, który przed niespełna miesiącem zaproponował wykluczenie wszystkich norweskich biegaczy narciarskich na dwa lata z powodu masowego stosowania dopingu, otrzymał list grożący mu śmiercią.

W liście, pisanym po norwesku, jego anonimowy autor zapowiada, że po pojawieniu się w Norwegii dziennikarz zostanie "skrócony o głowę".

 

Felietonista dziennika "Nya Waermlands Tidning" (NWT), a wcześniej przez 17 lat największej gazety w Szwecji "Aftonbladet", na początku października, na dwa tygodnie przed ujawnieniem pozytywnego wyniku kontroli antydopingowej Therese Johaug, otwarcie oskarżył Norwegię o stosowanie dopingu na masową skalę.

 

Sprawa trafiła do policji

 

Biegaczkę nazwał "zimnokrwistą oszustką ukrywającą się za uśmiechem niewinnej blondynki", a praktyki norweskich lekarzy i działaczy państwowym dopingiem, który "śmierdzi podobnie jak rosyjskie laboratoria i który doprowadził do masowego wykluczenia rosyjskich sportowców z olimpiady w Rio de Janeiro".

 

- Taki list nadszedł do redakcji i jesteśmy nim wstrząśnięci. Zawiera tak konkretne pogróżki i grożenie śmiercią, że skierowaliśmy sprawę do policji - powiedział redaktor naczelny NWT Staffan Ander.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie