Facebook usunął profile związane z narodowcami

Polska
Facebook usunął profile związane z narodowcami
pixabay/simon/CC0 Public Domain

Administratorzy portalu społecznościowego usunęli strony Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Narodowcy zapowiadają protest przed polskim biurem Facebooka.

Zazwyczaj profile z Facebooka są usuwane gdy łamane są zasady dotyczące mowy nienawiści lub publikowane groźby.

 

Usuwane są też strony osób lub organizacji czy instytucji, które atakują innych z powodu ich rasę, narodowości czy przynależności etnicznej.

 

Pikieta biura Facebooka

 

W proteście przeciw usunięciu profili przedstawiciele środowisk narodowych zapowiadają w sobotę (5 listopada) protest przed biurem Facebooka w Warszawie.

 

- Protestujemy przeciwko nasilającej się cenzurze administracji portalu społecznościowego Facebook. Monopolista ten w zakresie treści reprezentowanych przez polskich użytkowników, promuje środowiska lewicowe i liberalne, jednocześnie ograniczając lub eliminując ze swojej przestrzeni treści narodowe, patriotyczne i katolickie - powiedział Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości w rozmowie z portalem dzienniknarodowy.pl.

 

- Cele, które sobie stawiamy to: wywieranie presji przez użytkowników na usługodawcę poprzez nagłośnienie problematyki w mediach, dotarcie z przekazem do osób, które jeszcze nie do końca odczuły problem ograniczania przepływu informacji na portalu, ukazanie ideologicznego uzasadnienia działania administracji, konsolidacja środowisk wykluczanych - dodał Bąkiewicz.

 

polsatnews.pl, dzienniknarodowy.pl

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie