Czy Polska jest państwem prawa? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy Polska jest państwem prawa? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"
Polsat News

Mateusz Kijowski z Komitetu Obrony Demokracji zarzuca szefowi MON Antoniemu Macierewiczowi, że "służy obcym mocarstwom". Z kolei w Sejmie rozpoczął pracę zespół PO, który będzie prostować "kłamstwo smoleńskie" zdaniem opozycji - niewygodne dla Macierewicza. Na pytania Agnieszki Gozdyry m.in. o wymiar sprawiedliwości w Polsce odpowiedzą: Borys Budka (PO) i Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15).

 M. in. w kontekście sporu o Trybunał Konstytucyjny i w związku z powstaniem komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji, która ma zająć się zwrotem nieruchomości w Warszawie zapytaliśmy: czy Polska jest państwem prawa?.

 

Ponad dwie trzecie 67,8 proc. uczestników sondy uznało że Polska nie jest państwem prawa. Przeciwnego zdania było 32,2 proc.

 

- Powinien powstać specjalny zespół parlamentarny, który będzie odkłamywał, to co mówi minister Antoni Macierewicz - powiedział w programie "Tak czy Nie" były minister sprawiedliwości Borys Budka z PO. Z kolei Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 przyznał, że posłowie nie wiedzą jaka jest koncepcja na obronę naszego państwa.

 

Wcześniej lider KOD Mateusz Kijowski w programie "Gość Wydarzeń" stwierdził, że jest podsłuchiwany. Zdaniem Borysa Budki sprawa powinna być jak najszybciej wyjaśniona. 

 

- To nie jest pierwszy taki zabieg w historii rządów PiS - podkreślił były minister. Innego zdania był Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15, który uznał, że takie wypowiedzi kompromitują Mateusza Kijowskiego.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Tak czy Nie" można obejrzeć tutaj.

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie