"Żywa" biało-czerwona. 15 tys. biegaczy uczci Święto Niepodległości w Warszawie

Polska
"Żywa" biało-czerwona. 15 tys. biegaczy uczci Święto Niepodległości w Warszawie
Polsat News

Limit 15 tys. miejsc startowych na 28. Bieg Niepodległości w Warszawie został wyczerpany. Trochę "luźniej” jest w Poznaniu, gdzie do pierwszej edycji zawodów 11 listopada zgłosiło się dotychczas 8,5 tys. osób i pozostało jeszcze do rozdysponowania półtora tysiąca pakietów uczestnictwa.

Jak poinformował główny organizator stołecznej imprezy - Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, limit miejsc wyczerpał się wprawdzie po tygodniu, ale jest szansa na zapisy uzupełniające. Zgłoszone osoby, które nie dokonają wpłaty w ciągu trzech dni roboczych od rejestracji, zostaną wykreślone z listy.

 

Żywa flaga z koszulek

 

W obu biegach 11 listopada - nad Wisłą i Wartą- utworzona będzie żywa flaga z białych i czerwonych koszulek, które wszyscy uczestnicy otrzymają w pakiecie startowym. Dystans również jest identyczny w obu miastach - 10 km, jedynie różna jest godzina rozpoczęcia biegu głównego - w Poznaniu o 10.00, w Warszawie o 11.11, a nieco wcześniej na krótszą trasę (1918 m) wyruszą uczniowie szkół gimnazjalnych.

 

12 listopada w stolicy jest kolejna okazja do udziału w imprezie biegowej - Piątce z Piłsudskim i Mili Niepodległości przy Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II. Rejestracja poprzez stronę www.biegstulecia.pl już się rozpoczęła.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie