"PiS zachowuje się tak, jakby trwała jeszcze kampania wyborcza". Komorowski rok od wygranej PiSu

Polska
"PiS zachowuje się tak, jakby trwała jeszcze kampania wyborcza". Komorowski rok od wygranej PiSu
PAP/Jacek Turc

- PiS zachowuje się tak, jakby trwała jeszcze kampania wyborcza; rozdaje obietnice bez pokrycia, rozdaje pieniądze, mnoży i ściga wrogów politycznych - tak mijający we wtorek rok od wygranej Prawa i Sprawiedliwości ocenia były prezydent Bronisław Komorowski.

- Ja być może jestem trochę staromodnym politykiem, bo zawsze mi się wydawało, że trochę inaczej się siły polityczne i politycy zachowują w czasie przedwyborczym, w czasie wyborów, tuż po wyborach i w czasie, kiedy już się dźwiga ciężar odpowiedzialności kraju na własnych plecach. Odnoszę wrażenie, że obecna ekipa rządząca zachowuje się trochę tak, jakby wybory jeszcze trwały - powiedział Komorowski dziennikarzom po zakończeniu konferencji pt. "Cyberbezpieczeństwo. Piąte pole walki", które organizował w Warszawie jego instytut.

 

"Jeszcze się ściga wrogów politycznych, jeszcze się rozdaje pieniądze"

 

Według niego, "w klasycznej polityce demokratycznej" odpowiedzialne siły w pierwszym okresie, kiedy dysponują jeszcze energią zwycięstwa, większością w parlamencie, zawsze podejmują najtrudniejsze wyzwania, "biorąc na tapetę te kwestie, które nie zawsze są popularne społecznie", ale są konieczne dla rozwoju kraju.

 

- Tu jest odwrotnie - tak, jakby kampania wyborcza trwała, jeszcze się ściga wrogów politycznych, mnożąc zastępy wrogów i przeciwników, jeszcze się rozdaje pieniądze, a nie inwestuje w rozwój kraju i jeszcze się rozdaje obietnice bez pokrycia, tak jakby to było apogeum kampanii wyborczej - mówił Komorowski.

 

Jego zdaniem, po roku rządów "trzeba już mieć poczucie odpowiedzialności za państwo i za naród".

 

Rok temu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, zdobywając 235 mandatów poselskich i 61 senackich, co pozwoliło na samodzielne rządy.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie