Mąż prezydent Warszawy o politykach PiS, którzy działali w samorządzie stolicy, gdy reprywatyzowano kamienicę

Polska
Mąż prezydent Warszawy o politykach PiS, którzy działali w samorządzie stolicy, gdy reprywatyzowano kamienicę
andrzejwaltz.pl

Andrzej Waltz wydał oświadczenie dotyczące reprywatyzacji kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Jak napisał, "gdy zapadały kluczowe decyzje związane z trwającym 9 lat postępowaniem administracyjnym, wszystkie najważniejsze stanowiska w państwie pełnili politycy Prawa i Sprawiedliwości". Podkreślił, że funkcje burmistrzów Dzielnicy Śródmieście także pełnili politycy PiS.

Andrzej Waltz podkreślił, że jest jednym ze spadkobierców po swojej ciotce Halinie Kępskiej, zmarłej w 2002 r.

 

"Zgodnie z przepisami prawa, przypadająca mi część spadku po Halinie Kępskiej weszła do mojego majątku osobistego. O prowadzonym postępowaniu administracyjnym dotyczącym zwrotu nieruchomości przy ul. Noakowskiego 16 dowiedziałem się pod koniec 2002 r. i jako strona, wraz z pozostałymi spadkobiercami, wstąpiłem do postępowania" - głosi oświadczenie.

 

"PiS deklarowało, że będą zwroty tylko te zgodne z prawem"

 

Jak przypomniał mąż prezydent Warszawy, decyzje na podstawie których otrzymał, wraz z pozostałymi jedenastoma spadkobiercami, prawo użytkowania wieczystego gruntów na 99 lat zostały wydane w sierpniu 2003 r. przez ówczesnego prezydenta stolicy  Lecha Kaczyńskiego.

 

"Powyższe decyzje podejmowane były w czasie, gdy funkcje burmistrzów Dzielnicy Śródmieście pełnili działacze PiS, tacy jak Jarosław Zieliński, Mariusz Błaszczak czy Jacek Sasin. Ten ostatni był odpowiedzialny za koordynację współpracy z Delegaturą Biura Gospodarki Nieruchomościami w Dzielnicy Śródmieście" - zauważył Waltz w oświadczeniu.

 

Zaznaczył, że "PiS deklarowało wówczas, że zwroty nieruchomości w Warszawie będą dokonywane tylko w przypadkach całkowitej pewności, że są zgodne z prawem".

 

"Legalność zwrotu sprawdzano i potwierdzono kilka razy"

 

"Nigdy żaden z wymienionych urzędników nie wskazywał w tamtym czasie na jakiekolwiek nieprawidłowości związane ze zwrotem nieruchomości. Co więcej, po 2006 r. legalność wydanej decyzji kilkukrotnie sprawdzało i potwierdzało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie" - uzasadnił .

 

Oświadczenie Andrzeja Waltza zostało opublikowane na jego stronie internetowej, która została zarejestrowana w ubiegły czwartek.

 

Są tu też dokumenty związane z reprywatyzacją kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, m.in.: decyzja Prezesa Urzędu Mieszkalnictwa z 1999 roku, Decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego z 2001 roku, Decyzje Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 2003 roku, Pismo Zarządu Domów Komunalnych o wyznaczeniu terminu przekazania nieruchomości z 2004 roku, Protokół przekazania/przejęcia nieruchomości, pomiędzy urzędem miasta a spadkobiercami z 2006 roku oraz Akt Notarialny pomiędzy Urzędem Miasta a spadkobiercami z 2006 roku.  

 

 

 

 


 polsatnews.pl  

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie