Dwa śmiertelne wypadki przy wycince drzew

Polska
Dwa śmiertelne wypadki przy wycince drzew
Pixabay/jackmac34/CC BY 2.0

Nielegalna wycinka drzew skończyła się tragicznie w lesie na terenie gminy Sosnówka (Lubelszczyzna). Drewno kradło tam dwóch mężczyzn. Wycięte drzewo sosnowe, przewracając się, uderzyło 65-letniego drwala, który zginął na miejscu. Tragiczny finał miała także wycinka w lesie w Nikielkowie (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie odnaleziono martwego pilarza przygniecionego przez drzewo.

Śmiertelny wypadek podczas nielegalnej wycinki w lesie w okolicach Sosnówki spowodował nietrzeźwy mężczyzna. 62-latek, który ścinał w piątek drzewa piłą spalinową, miał ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ścinana przez niego sosna, przewracając się, uderzyła towarzyszącego mu 65-letniego mężczyznę, który zginął na miejscu.


Sprawca zdarzenia został zatrzymany i trafił do aresztu, aby wytrzeźwieć. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


Równie tragiczny finał miały prace leśne, które w poniedziałek prowadził pilarz w Nikielkowie. Został odnaleziony pod zwalonym drzewem. Załoga karetki pogotowia, która przybyła na miejsce stwierdziła zgon mężczyzny.


Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. O wypadku została powiadomiona również Państwowa Inspekcja Pracy.


polsatnews.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie