Błaszczak: policja będzie przygotowana na 11 listopada

Polska
Błaszczak: policja będzie przygotowana na 11 listopada
PAP/Marcin Obara
Szkolenie dla wolontariuszy ze straży Marszu Niepodległości

Policja będzie przygotowana, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy będą manifestowali 11 listopada - zapewnił we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak pytany, ilu policjantów dodatkowo będzie pracowało w Warszawie podczas Święta Niepodległości.

- Oczywiście policja będzie przygotowana, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim tym, którzy będą manifestowali.

 

Jest problem, który polega na tym, że jest środowisko, które jest bardzo konfrontacyjne wobec organizatora Marszu Niepodległości, które - jak to napisała Gazeta Wyborcza - przechytrzyło organizatorów Marszu Niepodległości" - powiedział w Błaszczak w "Sygnałach Dnia". Dodał, że środowisko to zarejestrowało swoje demonstracje na trasie Marszu Niepodległości.

 

- To niewątpliwie jest niebezpieczne. Tu chodzi o działanie wymierzone w rząd Prawa i Sprawiedliwości, chodzi o to, żeby - tak jak mówił chociażby Grzegorz Schetyna, a więc przewodniczący totalnej opozycji - atakować rząd ulicą i za granicą - powiedział Błaszczak.

 

Zapewnił, że podczas Marszu Niepodległości nie będzie prowokacji ze strony władz. - Władze zapewnią bezpieczeństwo, policja zapewni bezpieczeństwo - podkreślił.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie