Urywali lusterka, rysowali lakier. Zniszczyli 58 samochodów

Polska
Urywali lusterka, rysowali lakier. Zniszczyli 58 samochodów
Polsat News

Policjanci zatrzymali dwóch wandali, którzy pijani i po zażyciu dopalaczy zniszczyli w Zabrzu (woj. śląskie) prawie 60 samochodów. Jeden ze sprawców usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia. Drugi, z uwagi na stan zdrowia i zażyte dopalacze, nadal przebywa w szpitalu. Za zniszczenie pojazdów podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Dwaj mężczyźni w wieku 23 i 29 lat zostali zatrzymani na gorącym uczynku w chwili, kiedy na ulicy Wajzera w Zabrzu po kolei niszczyli zaparkowane tam samochody. W czasie nocnego spaceru ulicami: Borową, Krakowską, Kosmowskiej, Wojska Polskiego i Wajzera. Mężczyźni kopali lusterka i karoserie aut.  Byli pod wpływem alkoholu.

 

- 29-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Usłyszał 16 zarzutów zniszczenia samochodów osobowych - powiedziała Polsat News st. sierż. Agnieszka Żyłka. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie.

 

Młodszy ze sprawców nadal jest w szpitalu ze względu na stan zdrowia i zażyte dopalacze.

 

Straty, jakie spowodowali zatrzymani, nie są jeszcze dokładnie znane. Od soboty właściciele zniszczonych aut zgłaszają się na policję.

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie