Kolejne miasto bez wody. W rurach bakterie kałowe

Polska
Kolejne miasto bez wody. W rurach bakterie kałowe
pixabay.com
Trwa czyszczenie sieci wodociągowej w Myśliborzu.

Mieszkańcy Myśliborza (woj. zachodniopomorskie) oraz Klicka, Myśliborzyc, Kolonii Myśliborzyce, Dąbrowy i Czółnowa zostali bez pitnej wody. Miejscowe wodociągi wydały komunikat o jej niezdatności do picia. Skażenie wykrył sanepid. Teraz trwa chlorowanie instalacji. Ludziom zostanie dostarczona zdrowa woda w butelkach.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myśliborzu, na podstawie wyników badań jakości wody pobranej z wodociągu publicznego Myślibórz i przebadanej pod kątem zanieczyszczenia mikrobiologicznego, informuje o braku przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego Myślibórz, gmina Myślibórz, powiat myśliborski na powyżej określonym terenie - poinformował w komunikacie powiatowy inspektor sanitarny w Myśliborzu mgr inż. Marzena Smolarek.

 

"Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Myśliborzu informuje, iż decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Myśliborzu z dnia 24 października 2016r. - ze względu na obecność bakterii z grupy E. coli stwierdza się BRAK PRZYDATNOŚCI wody do spożycia w Myśliborzu oraz miejscowościach Klicko, Myśliborzyce, Kol. Myśliborzyce, Dąbrowa, Czółnów" - napisano w komunikacie zamieszczonym na stronie wodociągów.

 

W komunikacie znalazł się także harmonogram dostaw czystej wody w butelkach.

 

Wody z kranów nie będzie można pić aż do odwołania komunikatu o skażeniu.

 

Trwa odkażanie wodociągu gminnego przy pomocy chloru. Następnie instalacja ta będzie płukana.

 

- Badany poziom chloru w odpowiada obowiązującym normom - poinformowała Marzena Smolarek.

 

Wodę z kranów będzie można znowu pić bez obaw, gdy po przebadaniu jej przez sanepid okaże się, że nie zawiera bakterii. Próbki wody do badań pobrane zostały w poniedziałek.

 

Wcześniej podobne przypadki odnotowano m.in. w gminie Bystra (woj. śląskie), w szpitalu dziecięcym w Katowicach oraz we wsi Tropie (woj. małopolskie). W lutym z powodu skażenia wody nie miał 50-tysięczny Olkusz w Małopolsce.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie