Zlokalizujesz swój autobus. W Warszawie działa aplikacja TramBus

Technologie
Zlokalizujesz swój autobus. W Warszawie działa aplikacja TramBus
mza

Odjechał, czy nie odjechał? Tych wątpliwości już nie będzie. Przynajmniej w stolicy, gdzie zaczęła właśnie działać aplikacja TramBus. Dzięki niej można się dowiedzieć, o której godzinie na przystanek przyjedzie wybrany autobus lub tramwaj, a także gdzie w tej chwili się znajduje. Aplikacja wykorzystuje geolokalizację GPS.

Nowe rozwiązanie mobilne, powstałe przy współpracy Miejskich Zakładów Autobusowych, ma ułatwić podróżowanie po stolicy.

 

Wybierz przystanek

 

Jak podkreśla stołeczny Urząd Miasta, aplikacja oferuje wiele możliwości. Nawigacja jest bardzo prosta a użytkownik sam określa sposób wyszukiwania - może wybierać określone numery linii lub przystanki komunikacji miejskiej. Bezpośrednio na mapie lub liście. 

 

Jeśli pasażer wybierze kolejno opcje: "przystanki" - "najbliższe" - "mapa", wówczas aplikacja automatycznie ustali jego położenie i wyświetli na mapie wszystkie znajdujące się w pobliżu przystanki (kółko z literą A lub T oraz nazwą i numerem przystanku).

 

Po kliknięciu w wybrany przystanek użytkownikowi wyświetli się jego nazwa, kierunek jazdy i lista linii oraz informacja o orientacyjnym czasie przyjazdu pojazdów. A po kolejnym kliknięciu i wybraniu z listy interesującego połączenia uzyska również informacje o aktualnym położeniu danego autobusu lub tramwaju na jego trasie.

 

Na razie faza wstępna

 

Użytkownik może też skorzystać z opcji "lista", wtedy na ekranie urządzenia wyświetlą się nazwy wszystkich najbliższych przystanków (z kierunkiem dojścia i odległością do nich), kierunki w których jadą pojazdy oraz numery linii autobusowych i tramwajowych.

 

Osoby oczekujące na przystanku mogą również szybko sprawdzić połączenia wybranych linii autobusowych lub tramwajowych wybierając "linie" – "wybierz" lub prześledzić przyjazdy i odjazdy w danych zespołach przystankowych poprzez wybór "przystanki" – "wybierz".

Aplikacja jest w fazie wstępnej; rzeczywisty czas przyjazdu pokazywany jest w przypadku autobusów wyposażonych w GPS - większości pojazdów MZA i Tramwajów Warszawskich.

 

Facebook/Urząd Miasta Warszawa

kan/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie