19-latek podejrzany o terroryzm zatrzymany. Użyto paralizatora

Świat
19-latek podejrzany o terroryzm zatrzymany. Użyto paralizatora
Flickt/Mic

Brytyjska policja poinformowała w piątek o aresztowaniu 19-letniego mężczyzny podejrzanego o przestępstwa terrorystyczne, w związku ze znalezieniem "podejrzanego przedmiotu" w londyńskim metrze. Na tym etapie policja nie poszukuje żadnych innych osób.

Podczas zatrzymania mężczyzny na ulicy w północnym Londynie policjanci użyli paralizatora. 19-latek został aresztowany na podstawie ustawy antyterrorystycznej - podano w komunikacie Scotland Yardu.

 

Kontrolowana eksplozja

 

W czwartek przed południem w pociągu metra linii Jubilee na stacji North Greenwich znaleziono "podejrzany pakunek" - poinformowano. Stacja została ewakuowana; policja przeprowadziła kontrolowaną eksplozję znaleziska.

 

Trwają specjalistyczne badania mające ustalić, co zawierał podejrzany pakunek.

 

Drugi stopień zagrożenia

 

- Policjanci nie wykluczają żadnego ewentualnego motywu. Na tym etapie nie poszukują nikogo innego w związku z tą sprawą - podała policja.

 

W Wielkiej Brytanii obowiązuje drugi najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego w pięciostopniowej skali, co oznacza, że prawdopodobieństwo ataku jest wysokie. W lipcu szef policji oświadczył, że jest to raczej "kwestią tego, kiedy nastąpi atak, a nie czy".

 

PAP

kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie