Szef MON: Misiewicz nadal zawieszony w funkcjach. Ale nie przestał pracować w gabinecie politycznym

Polska
Szef MON: Misiewicz nadal zawieszony w funkcjach. Ale nie przestał pracować w gabinecie politycznym
PAP/Jakub Kamiński

- Bartłomiej Misiewicz nadal jest zawieszony w funkcjach, które pełnił - rzecznika MON i szefa gabinetu politycznego - powiedział szef MON Antoni Macierewicz. Dodał jednocześnie, że Misiewicz nigdy nie przestał pracować w gabinecie politycznym i obecnie przygotowuje analizy.

- Bartłomiej Misiewicz nadal jest zawieszony w funkcjach, które pełnił - powiedział szef MON dziennikarzom w Sejmie. Chodzi o funkcje rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej i szefa gabinetu politycznego.

 

- Za to nigdy nie przestał pracować w gabinecie politycznym, analizuje materiały medialne, analizuje sytuację polityczną, ale przede wszystkim analizuje i przygotowuje analizy związane z zagrożeniami, jakie czasami widać w polskich mediach - powiedział szef MON.  - Czasami zdarza się, że mamy sygnały z różnych stron, że w mediach są takie rezonanse obcych interesów, no i wtedy trzeba być na to przygotowanym - dodał.

 

MON na swoim oficjalnym profilu na Twitterze podało w czwartek, że w gabinecie politycznym MON Misiewicz zajmuje się "analizą dezinformacji medialnych wymierzonych w bezpieczeństwo państwa".

 

Zawieszony, ale pracuje

 

"Doprecyzowujemy, że Bartłomiej Misiewicz jest zawieszony w funkcjach szefa Gabinetu Politycznego MON i rzecznika prasowego MON. Nie prowadził żadnych szkoleń dla oficerów” - poinformował resort obrony.

 

19 września Misiewicz - ówczesny szef gabinetu politycznego oraz rzecznik MON - poprosił ministra Antoniego Macierewicza o zawieszenie w funkcjach w MON; zapowiedział też, że wytoczy proces "Newsweekowi" za "nieprawdziwy i szkalujący artykuł". Według tego tygodnika, Misiewicz miał proponować radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce, której prezes miał towarzyszyć mu w "werbunkowym spotkaniu".

 

Jeszcze tego samego dnia szef MON przychylił się do stanowiska Misiewicza i zawiesił go w czynnościach.

 

Na początku września 26-letni Misiewicz został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która podlega MON; krótko po ujawnieniu tej informacji media podały, że zrezygnował on z członkostwa w radzie nadzorczej innej spółki - Energa Ostrołęka. Niebawem  po tym zrezygnował także z zasiadania w RN PGZ. Stało się to po publikacjach mówiących, że Misiewicz nie ukończył kursu dla członków rad nadzorczych i nie ma także ukończonych studiów wyższych. Publikacje zaowocowały doniesieniem do prokuratury wysłanym przez PO.

 

PAP, polsatnews.pl

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie