Norweski łosoś z darmową pomadką do ust. Dzięki Therese Johaug

Świat
Norweski łosoś z darmową pomadką do ust. Dzięki Therese Johaug
Twitter

W czwartek wszyscy klienci, którzy kupią norweskiego łososia otrzymają darmową pomadkę do ust, brzmi kampania niemieckiej sieci supermarketów w Finlandii. Reklama opublikowana w fińskich gazetach nawiązuje do zawieszenia w środę wielokrotnej medalistki olimpijskiej i świata w biegach narciarskich Norweżki Therese Johaug, która stosowała maść na usta zawierającą środek dopingujący.

Niemiecka sieć nie ukrywa że kampania dotyczy właśnie  faktu dyskwalifikacji narciarki.

 

- Staraliśmy się być jak najbardziej aktualni nawiązując do wydarzeń interesujących naszych klientów. Oferta jest jednodniowa i dotyczy tylko czwartku - wyjaśnił dyrektor handlowy sieci Seppo Niemelae na łamach norweskiego dziennika "Dagbladet”.

 

Zemsta za czarny PR norweskich konkurentów

 

Gazeta podkreśliła, że jest to nie tylko gra reklamowa oparta na aktualnych wydarzeniach mająca na celu sprzedaż najbardziej znanego norweskiego produktu, lecz pewna "zemsta” za potraktowanie tej sieci w Norwegii, która jest jednym z nielicznych krajów w Europie, gdzie jej sklepy nie istnieją.

 

Sieć weszła na norweski rynek w 2004 roku, ale od początku była wrogo traktowana przez norweskich konkurentów, którzy stosowali m.in. czarny PR. W efekcie wszystkie sklepy zostały po pięciu latach przejęte przez norweską grupę supermarketów.

 

 

PAP, polsatnews.pl

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie