Dyrektor oddziału ZUS w Bydgoszczy zwolniony dyscyplinarnie. Za składanie fałszywych zawiadomień

Polska
Dyrektor oddziału ZUS w Bydgoszczy zwolniony dyscyplinarnie. Za składanie fałszywych zawiadomień
Polsat News

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił dyscyplinarnie dyrektora oddziału w Bydgoszczy - poinformował rzecznik prasowy Zakładu Wojciech Andrusiewicz. Trwa otwarty konkurs na to stanowisko, tak jak na miejsca w pozostałych oddziałach ZUS.

- Były dyrektor oddziału ZUS w Bydgoszczy Krzysztof Bułkowski nie jest już pracownikiem ZUS. Został dyscyplinarnie zwolniony z pracy - powiedział w czwartek Andrusiewicz.

 

Oskarżył wiceprezesa ZUS o korupcję

 

Bułkowski zarzucił wiceprezesowi ZUS Marcinowi Wojewódce, że pod koniec września w Bydgoszczy, gdy miał wręczyć mu odwołanie z funkcji, złożył mu propozycję korupcyjną.

 

Dyrektor powiadomił policję, która zatrzymała wiceprezesa, ale prokuratura nie postawiła mu zarzutów i zwolniła. Wojewódka poinformował prokuraturę o fałszywym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

- Powodem rozwiązania umowy o pracę z winy pracownika było ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, działanie na szkodę Zakładu i swojego pracodawcy m.in. poprzez składanie fałszywych zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez członka zarządu ZUS. Doprowadzając do bezpodstawnego zatrzymania wiceprezesa Zakładu, Krzysztof Bułkowski oczernił wizerunek nie tylko swojego bezpośredniego przełożonego, ale i całej instytucji - podkreślił Andrusiewicz.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie