Celnik ostrzegał o kontrolach w tzw. "małych kasynach"

Polska
Celnik ostrzegał o kontrolach w tzw. "małych kasynach"
Pixabay/lifeP/CC BY 2.0

Białostoccy agenci CBA zatrzymali dwie osoby związane z branżą hazardową oraz funkcjonariusza celnego. Zatrzymany celnik wielokrotnie ostrzegał o planowanych kontrolach właściciela lokali, który prowadził nielegalny biznes hazardowy - podało w czwartek CBA.

Agenci CBA w trakcie śledztwa ustalili, że celnik z Iławy wielokrotnie przekroczył swoje uprawnienia służbowe przekazując informacje o planowanych kontrolach Izby Celnej właścicielowi  tzw. "małych kasyn". W procederze uczestniczył drugi z zatrzymanych mężczyzn - jako pośrednik.


W salonach gier znajdowały się także i takie maszyny, które przyjmowały niezgodnie z prawem żetony o wysokich nominałach. Lokale nie posiadały wymaganych prawem koncesji. Przed rozpoczęciem kontroli celnej salony zamykano, automaty hazardowe były wyłączane lub czasowo usuwane. Znikały więc tylko na chwilę z lokali.

 

Zabezpieczono 30 "jednorękich bandytów"


Agenci CBA zabezpieczyli blisko 30 tzw. jednorękich bandytów. Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowe aresztowanie funkcjonariusza Izby Celnej.


Wobec pozostałych dwóch zatrzymanych zastosowano środki wolnościowe w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Postępowanie prowadzi Delegatura CBA w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Elblągu.


Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Elblągu Iwona Piotrowska powiedziała w czwartek, że sprawa jest w toku, obecnie jest prowadzona przeciwko trzem podejrzanym. Zarzuty wobec dwóch osób są z grupy przepisów karno-skarbowych a wobec trzeciej osoby z kodeksu karnego i dotyczą w tym przypadku przekroczenia uprawnień m.in. w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie