Rzecznik Kremla: Putin gotowy na spotkanie z każdym kandydatem na prezydenta USA

Świat
Rzecznik Kremla: Putin gotowy na spotkanie z każdym kandydatem na prezydenta USA
PAP/EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO/POOL

Rosyjski prezydent Władimir Putin jest gotowy na spotkanie z każdym kandydatem na prezydenta USA, który chciałby poprawy wzajemnych stosunków - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

- Chcę wam przypomnieć słowa prezydenta Putina o tym, że jest on gotowy przyjąć i spotkać się z każdym kandydatem, który opowie się za rozwijaniem stosunków i dialogu między naszymi dwoma krajami - powiedział dziennikarzom. Dodał, że Rosja "jest gotowa pozytywnie odpowiedzieć na wszelką próbę dialogu".

 

Pieskow odniósł się do wypowiedzi republikańskiego pretendenta do Białego Domu Donalda Trumpa na temat możliwości złożenia w Rosji wizyty jeszcze przed oficjalną inauguracją, jeśli zwycięży w wyborach prezydenckich 8 listopada.

 

O możliwości spotkania Trumpa z Putinem jeszcze przed rozpoczęciem pracy jego administracji napisał we wtorek portal Politico. Republikański kandydat oświadczył także, że amerykańscy przywódcy obrażają rosyjskiego prezydenta, więc "nic dziwnego, że nie może on znieść (prezydenta USA Baracka) Obamy i Hillary Clinton".

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie