Dzieci Trumpa nie wsparły finansowo kampanii ojca, choć pomagały nawet... Hillary Clinton

Świat
Dzieci Trumpa nie wsparły finansowo kampanii ojca, choć pomagały nawet... Hillary Clinton
PAP/EPA/Tannen Maury

Od lat dzieci kandydata Republikanów na prezydenta, Ivanka, Eric i Don Jr., wspomagają finansowo amerykańskich polityków z obu stron sceny politycznej. W tej kampanii po raz pierwszy żadne z nich nie przekazało jednak ani centa na żadnego z kandydatów na fotel prezydenta, w tym na własnego ojca.

Amerykański system finansowania partii politycznych jest oparty w dużej mierze na datkach od prywatnych osób. Najstarsze z dzieci Trumpa od lat finansują polityków w Stanach Zjednoczonych.

 

Jak informuje portal rightwingwatch.org, wymieniona trójka w 2008 roku przekazała na kampanię Johna McCain'a, kandydata Republikanów na prezydenta 13,8 tys. dolarów. W 2012 roku - 15 tys. dolarów na kampanię Mitta Romneya, również kandydata Republikanów. Ponadto dzieci Trumpa często wspierały nowojorskich polityków - zarówno Republikanów, jak i Demokratów.

 

Jednym z beneficjentów aktywności politycznej całej trójki była w przeszłości również Hillary Clinton. Obecna kandydatka na prezydenta Demokratów otrzymała od dzieci Trumpa w sumie na szereg swoich kampanii 8,8 tys. dolarów.

 

Kurek z pieniędzmi został zakręcony

 

W obecnej kampanii wyborczej Ivanka, Eric i Don Jr. nie przekazały jednak nawet centa na działania ojca, co zaskakuje tym bardziej, że Narodowy Komitet Republikanów i sztab Trumpa przykładają dużą wagę do zbierania pieniędzy od "small-dolar contributors", czyli osób, które przekazują niewielkie - jak na standardy amerykańskich partii - datki.

 

Ivanka, Eric i Don Jr. przekazywały "dziesiątki tysięcy" dolarów właśnie na wspomniany Komitet oraz komitety zajmujące się kampaniami wyborczymi tej partii do obu izb amerykańskiego Kongresu. Wspierane były także odpowiedniki tych instutucji w Partii Demokratycznej.

 

Pieniądze przestali przekazywać w 2014 roku - to właśnie wtedy ich ojciec otrzymał nominację Republikanów.

 

polsatnews.pl, rightwingwatch.org

pr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie