Zamykają drogę rowerową. Z obawy przed postrzeleniem cyklistów

Polska
Zamykają drogę rowerową. Z obawy przed postrzeleniem cyklistów
pixabay.com
Kołbaskowo zamyka ścieżkę rowerową, bo polujący myśliwi mogliby zastrzelić rowerzystów.

W Kołbaskowie (woj. zachodniopomorskie) zamykają ścieżkę rowerową leśnym "Szlakiem Bielika". Boją się, że ktoś zastrzeli rowerzystów. Obok będzie polowanie. Gmina ostrzega: tutaj grozi kalectwo albo śmierć. Polowanie organizuje Wojskowe Koło Łowieckie "Bażant" ze Szczecina.

"W związku z emocjami, jakie u niektórych mieszkańców wywołała informacja o planowanym na dzień 5 listopada zbiorowym polowaniu i związanym z tym zamknięciem ścieżki rowerowej, wyjaśniamy kilka kwestii budzących najwięcej wątpliwości. Gmina Kołbaskowo nie jest organizatorem polowania, przez co nie odpowiada za zapewnienie bezpieczeństwa w jego trakcie" - napisano na stronie gminy Kołbaskowo. "Taka odpowiedzialność - zapewnienie warunków bezpieczeństwa uczestnikom polowania jak i otoczeniu - należy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 23 marca 2005 roku w sprawie »szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz« do prowadzącego polowanie, czyli w tym przypadku do Wojskowego Koła Łowieckiego »Bażant«" - napisano w komunikacie.

 

Jak informuje gmina "kierując się troską o bezpieczeństwo osób i mienia" koło łowieckie powiadomiło wójta Kołbaskowa o planowanym terminie polowania i zwróciło się z prośbą o czasowe zamknięcie ścieżki rowerowej przebiegającej przez tereny leśne.

 

Droga rowerowa na odcinku Kamionki - Pargowo będzie zamknięta 5 listopada w godzinach od 08:00 - 14:00 - poinformowała wójt Małgorzata Schwarz.

 

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie