Osiedle na pasie startowym - władze Swarzędza pytają mieszkańców, co zrobić z terenem lotniska w Kobylnicy

Biznes
Osiedle na pasie startowym - władze Swarzędza pytają mieszkańców, co zrobić z terenem lotniska w Kobylnicy
Aeroklub Poznański

Aeroklub Poznański planuje przeniesienie swojej działalności. Dlatego złożył wniosek o zmianę obecnej funkcji lotniska w Kobylnicy w planie zagospodarowania. Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek chce jednak, aby o przyszłości terenu o powierzchni około 120 hektarów należącego do Aeroklubu Poznańskiego, wypowiedzieli się mieszkańcy gminy. To oni zdecydują, co powstanie na lotnisku.

Mieszkańcy mogą wziąć udział w konsultacjach, które prowadzone będą za pomocą strony internetowej bądź wypełniając geoankietę w Biurze Obsługi Interesanta w godzinach pracy urzędu gminy. Jej wypełnienie zajmuje - według urzędników - dziesięć minut. Udzielając odpowiedzi na niektóre z pytań, można zaznaczyć na mapie odpowiednią lokalizację w postaci punktu, linii lub obszaru. Można zagłosować nad budową domów, określić ile miałyby mieć kondygnacji, czy potrzebne będą drogi oraz np. wiadukt lub tunel umożliwiający przejazd przez tory kolejowe.


Ankieta została przygotowana przez Centrum Badań Metropolitalnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Można ją wypełniać do niedzieli 30 października.

 

120 hektarów, które może wpłynąć na życie mieszkańców


Aeroklub Poznański swoją działalność przenosi do Kąkolewa. Nowa lokalizacja jest zdaniem dyrekcji lotniska bardziej bezpieczna i daje większe możliwości rozwoju.


- Państwa głos jest ważny dla podjęcia dalszych decyzji - przekonuje Marian Szkudlarek, Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. Wyjaśnia, że zagospodarowanie 120 hektarów może znacząco wpłynąć na rozwój naszej gminy, przyszłe inwestycje i warunki życia mieszkańców.


Burmistrz podkreśla, że sam nie wyobraża sobie na terenie lotniska strefy przemysłowej, gdyż nie ma tam odpowiedniej infrastruktury drogowej.


Głos Wielkopolski, lepszypoznan.pl

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie