Meksyk: sześć osób z odciętymi dłońmi. Na twarzach napisy "jestem złodziejem"

Świat
Meksyk: sześć osób z odciętymi dłońmi. Na twarzach napisy "jestem złodziejem"
Zdj. ilustracyjne, Fot. Flickr/Scazon/CC BY 2.0

Pięciu mężczyzn i kobietę znaleziono z odciętymi dłońmi w jednej z dzielnic Guadalajary, drugiego największego miasta Meksyku - podały w poniedziałek czasu miejscowego lokalne władze. Osoby te są ofiarami grupy przestępczej, najpewniej związanej z narkobiznesem.

- Ich stan zdrowia jest zły, odcięto im dłonie (...), a kikuty jedynie zawiązano bandażami - powiedział dziennikarzom Roberto Larios, szef miejskiej policji w Tlaquepaque, dzielnicy Guadalajary w stanie Jalisco, gdzie miała miejsce napaść.


Ofiary przestępstwa miały na twarzach napisy: "Jestem złodziejem", "Jestem złodziejką". Odcięto im obie dłonie.


Według władz przestępstwo może mieć związek ze sprzedażą narkotyków na rynku detalicznym. Dwaj mężczyźni, którym odcięto dłonie, byli wcześniej karani.


Nueva Generation sieje postrach


Oprócz sześciu rannych osób, w wieku od 25 do 44 lat, meksykańska policja znalazła obok zwłoki mężczyzny, który najprawdopodobniej został pobity na śmierć.


Przemoc w stanie Jalisco, na wybrzeżu Pacyfiku, nasiliła się w ostatnich latach z powodu obecności kartelu Nueva Generation (Nowe Pokolenie), uważanego obecnie za jeden z najpotężniejszych w Meksyku.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie