Setki porywanych, gwałconych i bitych dzieci. Po 13 latach sprawcy zostali skazani

Świat
Setki porywanych, gwałconych i bitych dzieci. Po 13 latach sprawcy zostali skazani
Flickr/Ben Sutherland

Brytyjski sąd w Sheffield uznał ośmiu mężczyzn za winnych stosowania przemocy seksualnej wobec dzieci, a także ich zastraszania. Sprawa dotyczy przestępstw popełnionych w okolicy miasta Rotherham 13 lat temu. Oskarżeni to z pochodzenia Pakistańczycy.

W 2014 roku opublikowano w Wielkiej Brytanii raport, z którego wynikało, że co najmniej 1,4 tys. dzieci było wykorzystywanych seksualnie w Rotherham na północy Anglii w latach 1997-2013. Dokument wymieniał przypadki wielokrotnego gwałcenia, porywania i bicia dzieci w wieku od 11 lat. Większość członków gangu to z pochodzenia Pakistańczycy.

 

Według brytyjskiej prokuratury oskarżeni dopuścili się "absolutnie obrzydliwej" kampanii przemocy seksualnej wobec dziewczynek. Za winnych sąd uznał: Sagera Hussaina, Mohammeda Whieda, Ishtiaqa Khaliqa, Waleeda Alego, Asifa Alego, Masoueda Malika, Basharata Hussaina i Naeema Rafiqa. Wymiar kary ma być ogłoszony 4 listopada.

 

 

Wymiar kary ma być ogłoszony 4 listopada.

 

"Zaprzyjaźniał się z dziewczynkami"

 

Prokuratura zwróciła uwagę, że wiodącą rolę w grupie sprawował Sageer Hussain, który "zaprzyjaźniał się z dziewczynkami, a w przypadku jednej z ofiar przekazał ją swym przyjaciołom i wspólnikom".

 

W lutym br. w mieście skazano grupę sześciu osób za gwałty i przemoc seksualną wobec dziewcząt. Razem otrzymali 103 lata pozbawienia wolności.

 

W Rotherham mieszka około 250 tys. osób.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie