Pracownicy zakładu pogrzebowego okradali groby

Polska
Pracownicy zakładu pogrzebowego okradali groby
KMP Leszno

Przed dniem Wszystkich Świętych uaktywnili się cmentarni złodzieje. Policjanci ze Święciechowy (Wielkopolska) ujęli sprawców kradzieży lampionów z grobów na tamtejszym cmentarzu. Okazało się, że zatrzymani byli pracownikami zakładu pogrzebowego. To 50 i 59-letni mieszkańcy Leszna. Grozi im do 5 lat więzienia.

Z ustaleń dzielnicowych ze Święciechowy wynika, że z jednego z nagrobków zniknęły w ubiegłym tygodniu dwa lampiony na granitowych podstawach wykonane z metalu i szkła. Ich wartość wyceniono na ponad 500 złotych. 


Podejrzani zostali zatrzymani, a podczas przeszukania mieszkania jednego z nich policjanci znaleźli skradzione przedmioty.


Okazało się, że złodziejami byli pracownicy zakładu pogrzebowego, którzy lampiony ukradli tuż po zakończeniu jednego z pogrzebów.

 

Przed dniem Wszystkich Świętych funkcjonariusze rozpoczęli kontrole na cmentarzach i terenach przycmentarnych. Apelują, by w sytuacji, gdy ktoś zauważy, że w pobliżu grobów przebywają osoby podejrzanie się zachowujące zgłaszać to funkcjonariuszom bądź pracownikom cmentarza.


polsatnews.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie