"Myślę, że może doczekam chwili, że sprawca zostanie ujęty" – matka zamordowanej studentki w "Interwencji"

Polska
"Myślę, że może doczekam chwili, że sprawca zostanie ujęty" – matka zamordowanej studentki w "Interwencji"
Polsat News

To jedna z najsłynniejszych i najbardziej tajemniczych zbrodni w historii Polski. Jej ofiarą padła 23-letnia studentka – Katarzyna Z. 18 lat temu, śledczy wyłowili z Wisły jej skórę. Morderca starannie ją wypreparował. Zupełnie, jak w filmie "Milczenie Owiec".

Sprawa ciągle pozostaje niewyjaśniona.


- Myślę, że może doczekam tej chwili, że jednak sprawca zostanie ujęty – powiedziała reporterowi "Interwencji" matka zamordowanej Katarzyny Z. Kobieta podkreśliła, że "wszyscy się boją", że sprawca nadal może być groźny. Jak dodała, myśli, że dziewczyna mogła znać sprawcę zbrodni.


W trakcie oskórowania mogła jeszcze żyć


- Mogę powiedzieć tylko tyle – że zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na zażyciowość (w momencie ściągania skóry – red.). W tym zakresie nie mogę doprecyzować, dla dobra śledztwa – powiedział Piotr Krupiński z Prokuratury Krajowej w Krakowie.


Jak zaznaczył oficer Archiwum X z KWP w Krakowie, przedstawiciel FBI na Europę był "zaskoczony" zbrodnią, bo "w cywilizowanym świecie, takiego przypadku FBI nie odnotowało".

 

Po 18 latach od zbrodni, śledczy podjęli kolejną próbę schwytania mordercy. Do Krakowa przybyły ekipy płetwonurków oraz najnowocześniejszy na świecie sprzęt. Policjanci ponownie penetrują Wisłę, w poszukiwaniu pozostałych szczątków Kasi. Wierzą w to, że tym razem, w śledztwie nastąpi długo oczekiwany przełom.


Program "Interwencja" dziś o 16:15 w Polsacie.

 

Polsat News

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie