Bank Światowy walczy z niedożywieniem dzieci w Bangladeszu

Świat
Bank Światowy walczy z niedożywieniem dzieci w Bangladeszu
David Stanley/Flickr.com
Dhaka, stolica Bangladeszu

Instytucja przekaże dodatkowy miliard dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat na walkę z niedożywieniem u dzieci w Bangladeszu - zapowiedział w poniedziałek prezes BŚ Jim Yong Kim w Dhace. Problem ten dotyczy prawie 6 mln dzieci w tym kraju.

Jednocześnie Kim pochwalił władze banglijskie za postępy w walce z biedą. Z danych BŚ wynika, że liczba osób żyjących w tym kraju poniżej progu ubóstwa spadła o 20 mln w ciągu ostatnich 20 lat. Wciąż jednak problem ten dotyczy ok. 45 mln ze 160 mln mieszkańców Bangladeszu.

 

Według oficjalnych danych w Bangladeszu na niedożywienie i wywołane nim zaburzenia cierpi blisko 6 mln dzieci w wieku przedszkolnym - przypomina agencja dpa.

 

Szef BŚ nie chciał wypowiadać się na temat budowy największego w Bangladeszu mostu na rzece Padma. W 2012 roku kierowana przez Kima organizacja wycofała się z dofinansowania projektu kwotą 1,2 mld USD.

 

Banglijski minister finansów Abul Maal Muhith zapewnił w poniedziałek, że spór w tej sprawie między jego krajem a BŚ został zażegnany. Kim oświadczył, że kontynuowana jest bliska współpraca z Bangladeszem, także w dziedzinie infrastruktury.

 

PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie