Po kostki w wodzie. Jednorazowe kalosze hitem w Wenecji

Świat
Po kostki w wodzie. Jednorazowe kalosze hitem w Wenecji
Polsat News

W tym sezonie Wenecję "wysoka woda", czyli "aqua alta" nawiedziła po raz pierwszy. W mieście ogłoszono pomarańczowy alarm. Woda wylała się na chodniki. Część turystów uważa to za kolejną atrakcję, mieszkańcy - za znaczne utrudnienie.

"Wysoka woda" zdarza się kilkakrotnie w ciągu roku. Jak tłumaczyła korespondentka Polsat News Urszula Rzepczak, poziom wody co kilka godzin opada, a później ponownie się podniosi.


W okresie jesiennym codziennie do Wenecji przybywa 50 tys. turystów. Dużą atrakcją jest brodzenie w wodzie na placu św. Marka. Chętnie kupowaną pamiątką są jednorazowe kalosze, za które trzeba zapłacić ok. 10 euro.


Tym, którzy chcą przejść przez Wenecję suchą stopą, ustawiono specjalne kładki. Spacer po nich przebiega jednak w dość wolnym tempie.


Niezadowoleni mieszkańcy


Na sytuację w mieście narzekają mieszkańcy. W tych dniach służby nie zabierają śmieci, a wenecjanie muszą się liczyć z utrudnieniami. Niezadowoleni są także restauratorzy, bo przez podniesiony poziom wody mniej turystów decyduje się na wizytę w lokalach.

 

Polsat News

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie