Areszt dla nożownika z Chęcin. Odbywać go będzie w szpitalu

Polska
Areszt dla nożownika z Chęcin. Odbywać go będzie w szpitalu
Polsat News

Sylwester K. podejrzany o czynną napaść na burmistrza Chęcin został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Sąd uznał, że ze względu na stan zdrowia 44-letniego podejrzanego, jego areszt musi się odbywać w warunkach szpitalnych.

- Zaistniały trzy równorzędne przesłanki, aby zastosować najsurowszy ze środków zapobiegawczych, czyli areszt tymczasowy: wysokie prawdopodobieństwo, że podejrzany pozostając na wolności mógłby popełnić kolejne przestępstwo, tymczasowe aresztowanie uzasadnia też wysoka kara, która grozi podejrzanemu i prawdopodobieństwo, że mężczyzna mógłby utrudniać postepowanie, wpływając na zeznania świadków - wyjaśnił decyzję sądu Jan Klocek, prezes Sądu Rejonowego w Kielcach.


Według sądu ze względu na stan zdrowia 44-letniego mężczyzny orzeczone aresztowanie może być realizowane tylko w warunkach szpitalnych. - W związku z tym podejrzany zostanie przewieziony do szpitalnego aresztu na Montelupich w Krakowie - powiedział sędzia Klocek dodając, że nie może ujawniać szczegółów dotyczących stanu zdrowia aresztowanego.


Decyzja sądu o aresztowaniu Sylwestra K. jest nieprawomocna. Podejrzany może się od niej odwołać do Sądu Okręgowego w Kielcach.

 

Podejrzany nie przyznaje się, odmówił składania zeznań


44-letniemu mieszkańcowi gminy Chęciny postawiono w czwartek dwa zarzuty: czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego jakim jest burmistrz Chęcin oraz wywierania przemocą lub groźbą wpływu na czynności urzędowe. - Za pierwszy z tych czynów grozi kara do 10, a za drugi do trzech lat pozbawienia wolności - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.


Nadal nieznane są motywy działania mężczyzny. - Podejrzany nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Odmówił też składania wyjaśnień - dodał prokurator Prokopowicz.


Mężczyzna z nożem wtargnął we wtorek do gabinetu burmistrza Chęcin. W pomieszczeniu rozlał pojemnik z cieczą. - Burmistrzowi udało się opuścić pomieszczenie, w którym przebywał napastnik. Mężczyzna zabarykadował się w gabinecie. Policjanci po kilkudziesięciu minutach obezwładnili go - powiedział Kamil Tokarski, rzecznik świętokrzyskiej policji.

 

Napastnika odwieziono do szpitala psychiatrycznego


Jak podkreślała policja, ani burmistrzowi Robertowi Jaworskiemu, ani pracownikom magistratu nic się nie stało.


Mężczyzna, po przebadaniu, został odwieziony do szpitala psychiatrycznego w Morawicy koło Kielc. W czwartek lekarze wyrazili zgodę na przeprowadzenie z podejrzanym czynności procesowych.


Jaworski funkcję burmistrza Chęcin pełni od 2006 roku.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie