Airbus: chcieliśmy stworzyć 6 tys. miejsc pracy

Biznes
Airbus: chcieliśmy stworzyć 6 tys. miejsc pracy
Polsat News

Airbus Group reaguje na słowa wiceministra rozwoju Radosława Domagalskiego. Powiedział on, że Airbus - mimo zapewnień jego prezesa - nie wspominał o utworzeniu kilku tysięcy stanowisk pracy. "Pierwsze słyszę" -stwierdził. Dodał, że chodziło o "250-300 miejsc". Francuski koncern w oświadczeniu prostuje: 11 lutego plan takich działań został zaprezentowany zespołowi offsetowemu, w tym Domagalskiemu.

"W ostatnich dniach w mediach pojawiły się komentarze sugerujące, że Airbus Group nie poinformował Rządu Rzeczpospolitej Polskiej o zamiarze utworzenia 6000 miejsc pracy w kraju w ramach długofalowej strategii rozwoju Grupy. Nie odpowiada to stanowi faktycznemu. 11 lutego 2016 roku nasz plan działań został oficjalnie zaprezentowany Panu Wiceministrowi Radosławowi Domagalskiemu i pozostałym członkom polskiego zespołu offsetowego. Dzień wcześniej, podczas spotkania z przedstawicielami zarządów Airbus Helicopters i Airbus Group, informacje na ten temat uzyskał bezpośrednio Pan Wicepremier Mateusz Morawiecki. Wszelkie dokumenty z tym związane zostały przekazane polskim władzom w stosownym czasie" - napisał Airbus Group w swoim oświadczeniu.

 

"Airbus Group zawsze w sposób transparentny i otwarty wypowiadał się o swoich planach związanych z rozwojem obecności przemysłowej w Polsce w branży śmigłowcowej, lotniczej i kosmicznej. Ambicje naszej Grupy od początku wykraczały poza offset związany z programem śmigłowcowym, a naszym najważniejszym celem było zapewnienie podstawowego interesu bezpieczeństwa Polski." - poinformował koncern.

 

polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie