Waszczykowski spotkał się z nowym ambasadorem Francji w Polsce

Polska
Waszczykowski spotkał się z nowym ambasadorem Francji w Polsce
msz.gov.pl

Szef MSZ Witold Waszczykowski przyjął nowego ambasadora Francji w Polsce Pierre’a Levy’ego - poinformował w czwartek MSZ. Tematem spotkania były m.in. przygotowania polsko-francuskich konsultacji międzyrządowych oraz udział Francji w programach modernizacji polskiej armii.

"Głównym tematem rozmowy szefa polskiej dyplomacji z ambasadorem Francji była współpraca bilateralna naszych krajów, również w kontekście przygotowań do polsko-francuskich konsultacji międzyrządowych" - poinformowało w komunikacie biuro rzecznika prasowego MSZ.


 Podkreślono w komunikacie, że w trakcie spotkania poruszono także kwestie związane z inwestycjami i wymianą gospodarczą oraz udziałem Francji w programach modernizacji polskiej armii. "Rozmówcy zgodzili się, że skala współpracy polsko-francuskiej jest najlepszym dowodem na jakość strategicznego partnerstwa obu krajów" - czytamy.


Ambasador Pierre Levy pełnił wcześniej funkcję dyrektora departamentu Unii Europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego Francji, a w latach 2009-2013 kierował Ambasadą Francji w Republice Czeskiej - czytamy w komunikacie MSZ.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze