Nowy banknot o nominale 5 funtów osiągnął na aukcji cenę 65 tys. funtów

Świat
Nowy banknot o nominale 5 funtów osiągnął na aukcji cenę 65 tys. funtów
Facebook/Bank of England

Pięciofuntówka z podobizną Winstona Churchilla jest pierwszym w Wielkiej Brytanii środkiem płatniczym wykonanym z polimeru. Do obiegu weszła równo miesiąc temu i od razu kolekcjonerzy zaczęli oferować setki funtów za banknoty z serii AA01. Jednak wszystkie przebiła pięciofuntówka z numerem AK47 - wylicytowano ją na akcji na eBay 65 tys. funtów (ponad 370 tys. zł).

Banknot z numerem serii nawiązującym do automatu Kałasznikowa, trafił do Garetha Wrighta z Twickenham zupełnie przypadkiem. Wypłacał z bankomatu 10 funtów, otrzymał dwa banknoty, jeden miał numer serii AK47.


Właściciel banknotu postanowił wystawić go na aukcji internetowej, ale, jak sam przyznaje, nie spodziewał się aż tak takiego zainteresowania. 


Szczęśliwy posiadacz tak cennej pięciofuntówki obawia się teraz, czy wielu uczestników aukcji nie licytowało dla żartu. Gdyby jednak doszło do transakcji, Gareth za jedyne 5 funtów mógłby kupić np. samochód klasy premium, niewielkie mieszkanie pod Londynem  lub kawalerkę w Warszawie, gdyby zechciał się przenieść do Polski.


metro.co.uk

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie