Motocykl, który się nie przewraca. Także w trakcie jazdy

Technologie
Motocykl, który się nie przewraca - BMW Motorrad VISION NEXT 100
Galeria zdjęć (11)

Światowa premiera koncepcyjnego Motorrad Vision Next 100 odbyła się na zakończenie BMW Festival na Stadionie Olimpijskim w Monachium - wieńczącego setną rocznicę powstania marki BMW. Motocykl się nie przewraca. Oprócz tego zintegrowane z nim okulary rozszerzonej rzeczywistości, prezentują dane z komputera pokładowego w czasie rzeczywistym.

Część konstrukcji obejmuje klasyczne elementy charakterystyczne dla BMW R 32 z 1923 roku – czarną ramkę trójkąta, białe linie i kształt silnika. Motocykl napędzany jest za pośrednictwem silnika elektrycznego.


Charakterystyczną cechą konstrukcji VISION NEXT 100, poza jego wyglądem, jest stabilność - automatycznie balansuje konstrukcją. Motocykl nie przewraca się zarówno w trakcie jazdy, jak i na postoju. Do tego dochodzą specjalne okulary, które wyświetlą informacje z komputera pokładowego oraz wskazówki z nawigacji  i podgląd obrazu z kamery zamontowanej z tyłu motocykla. Te futurystyczne rozwiązania mają sprawić, że motocyklista nie będzie musiał używać kasku, tak przynajmniej zapewnia producent. 

 

 

Motocyklista posiada specjalny kostium, który go ogrzewa lub chłodzi w zależności od warunków pogodowych, a obszar na odcinku szyjnym nadmuchuje się, by zabezpieczyć kręgi. Konstrukcję wyposażono również w czujniki ostrzegające kierowcę przed nierówną nawierzchnią.


- Jazda motocyklem to ucieczka od dnia codziennego. W chwili, gdy na nim siadasz, jesteś całkowicie wolny - przekonuje Edgar Heinrich, szef projektu BMW Motorrad.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie