Mazurek o reprywatyzacji: dobrze by było, żeby prokuratura się "spięła"

Polska
Mazurek o reprywatyzacji: dobrze by było, żeby prokuratura się "spięła"
Polsat News

- Wszyscy wiemy o tym, jak było, wszyscy wiemy, że państwo mówicie, że to była złodziejska reprywatyzacja, więc dobrze byłoby, żeby prokuratura się spięła i w miarę szybko przeprowadziła postępowanie - powiedziała w czwartek rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. Jak dodała, chciałaby, żeby i prokuratura, i CBA działały "sprawnie".

W czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłą pracownicę resortu sprawiedliwości Marzenę K. Chodzi o sprawę dot. reprywatyzacji w Warszawie, śledztwo prowadzone jest przez CBA i prokuraturę regionalną we Wrocławiu.


Wcześniej media pisały, że urzędniczka miała dostać w sumie 38,6 mln zł w ramach odszkodowań za sześć stołecznych nieruchomości, czego miała nie ujawnić w oświadczeniach majątkowych. Jest ona także jednym ze współwłaścicieli słynnej warszawskiej działki przy PKiN, pod dawnym adresem Chmielna 70.


"To nie jest czysta sprawa"


- Chciałabym, żeby te wszystkie zatrzymania, których dokonuje CBA - ale też postępowania, które prowadzi prokuratura - były prowadzone na tyle sprawnie, żebyśmy w stosunkowo szybkim okresie czasu mogli poznać to, czy prokuratura stawia zarzuty, czy nie widzi podstaw ku temu, by takie zarzuty postawić - mówiła.


Mazurek dodała, że "sprawa reprywatyzacji warszawskiej nie jest sprawą czystą". Podkreśliła, że oczekuje, "żeby sprawy jak najszybciej się zakończyły". - Tak jak powiedziałam: postawieniem zarzutów bądź powiedzeniem, że nikomu nic zarzucić nie można, bo samo przeprowadzenie akcji przez CBA jest ważne, natomiast bez finalnego skutku myślę, że niczyich oczekiwań nie spełni - zaznaczyła.


100 postępowań dot. reprywatyzacji


W środę prokurator krajowy Bogdan Święczkowski poinformował, że w kraju prowadzonych jest ok. 100 postępowań dotyczących reprywatyzacji. Na początku września na polecenie ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry powołano trzy zespoły prokuratorskie do spraw warszawskiej reprywatyzacji: w prokuraturach regionalnych - wrocławskiej i warszawskiej oraz zespół koordynacyjny w Prokuraturze Krajowej.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie