"Zamiast mówić o aborcji, trzeba mówić o tym, jak leczyć uszkodzone płody" - prof. Andrzej Kochański w programie "Tak czy Nie"

Polska
"Zamiast mówić o aborcji, trzeba mówić o tym, jak leczyć uszkodzone płody" - prof. Andrzej Kochański w programie "Tak czy Nie"
Polsat News

- Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię - zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W programie "Tak czy Nie" rozmawiali o tym prof. Andrzej Kochański - lekarz genetyk i prof. Romuald Dębski - ginekolog.

- Nie ma prostych, jednoznacznych sytuacji - przekonywał w programie "Tak czy Nie" prof. Romuald Dębski, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego. Profesor Dębski przywołał przykład z własnej praktyki medycznej, zaznaczając, że decyzja zawsze musi leżeć po stronie matki.


Zamiast mówić o aborcji, trzeba mówić o tym, jak leczyć uszkodzone płody - stwierdził natomiast genetyk, prof. Andrzej Kochański. Prof. Romuald Dębski odparł, że jest wiele przypadków, kiedy medycyna jest bezradna i decyzję należy pozostawić kobiecie.

 

 

W naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl zadaliśmy pytanie - czy prawo powinno zmuszać kobiety do rodzenia w przypadku, gdy płód jest uszkodzony?

 

Zdecydowaną przewagę zyskali przeciwnicy zmuszania kobiet do rodzenia w przypadku, gdy płód jest uszkodzony - oddali 88,5 proc. głosów. Jedynie 11,5 proc. głosujących uważa, że prawo powinno zostać zaostrzone w taki sposób, by kobiety musiały rodzić.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie