Cztery zarzuty dla Marzeny K. ws. reprywatyzacji w Warszawie

Polska
Cztery zarzuty dla Marzeny K. ws. reprywatyzacji w Warszawie
Polsat News

Cztery zarzuty z tzw. ustawy antykorupcyjnej postawiła wrocławska prokuratura Marzenie K. zatrzymanej przez CBA w związku ze sprawą reprywatyzacji w Warszawie - poinformowała w czwartek rzeczniczka tej prokuratury Anna Zimoląg. Kobieta przyznała się do zarzutów. Prokurator zakazał jej opuszczania kraju i wyznaczył 500 tys. zł poręczenia majątkowego.

Zarzuty dotyczą naruszenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej przez osobę pełniącą funkcje publiczne; obejmują przestępstwa z lat 2012-2015.


Jak powiedziała rzeczniczka, zarzuty polegają na zatajeniu w oświadczeniach majątkowych - do złożenia których Marzena K. była zobowiązana jako urzędniczka resortu sprawiedliwości - szczególnych danych. "Danych o wypłacie odszkodowań za przejęte na podstawie dekretu Bieruta nieruchomości warszawskich" - wskazała Zimoląg.


Dodała, że zarzuty dotyczą również zatajenia przez K., w oświadczeniach, prawa do użytkowania wieczystego działki przy pl. Defilad w Warszawie i o dochodach osiągniętych ze sprzedaży udziałów w użytkowaniu wieczystym gruntu i współużytkowaniu budynku.

 

Prokuratura zakończyła czynności z udziałem Marzeny K. Kobieta po uiszczeniu kwoty poręczenia pozostanie na wolności. Za zarzucane czyny grozi jej do 5 lat więzienia.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie