Zostawił torbę z metamfetaminą. Policja szuka go... przez Facebooka

Świat
Zostawił torbę z metamfetaminą. Policja szuka go... przez Facebooka
pixabay.com/geralt/c Domain

"Jeśli byłeś dziś na stacji benzynowej i zostawiłeś torbę z metamfetaminą, skontaktuj się z nami. Jesteśmy naprawdę zatroskani i chcielibyśmy znaleźć jej właściciela. Prosimy o kontakt i dokładny opis pakunku. Zobaczymy, co będziemy mogli dla ciebie zrobić" - głosi wpis policji z Cherryvale w stanie Kansas.

Stróże prawa liczącego 2,3 tys. mieszkańców miasteczka w stanie Kansas, nie mogąc ustalić, kto jest właścicielem grama krystalicznej metamfetaminy znalezionej 29 września, postanowili zidentyfikować go za pomocą Facebooka.

 

Status został udostępniony blisko 1700 razy. "Jak dotąd nikt się jeszcze do nas nie zgłosił, ale nie tracimy nadziei" - powiedział szef miejscowej policji Perry Lambert.

 

 

Metamfetamina to N-metylowa pochodna amfetaminy. Ma silne działanie psychoaktywne. W USA jest popularna od lat 80. Jest tam również dostępna jako lek przeznaczony do leczenia ADHD i otyłości.

 

Metamfetamina została po raz pierwszy zsyntetyzowana w 1893 r. z efedryny przez japońskiego chemika Nagayoshi Nagai. W roku 1919 krystaliczna metamfetamina była zsyntetyzowana przez Akira Ogatę.

 

Pierwsze zastosowanie metamfetaminy na szerszą skalę miało miejsce w czasie II wojny światowej, kiedy to była stosowana jako środek pobudzający dla lotników i czołgistów, od których wymagano aktywności bojowej przez dłuższy czas (lotnicy, czołgiści).

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie