Tusk: rząd traktuje mnie jak wroga publicznego. PiS: ta wypowiedź wróży powrót Tuska

Świat
Tusk: rząd traktuje mnie jak wroga publicznego. PiS: ta wypowiedź wróży powrót Tuska
Passauer Neue Presse

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk podczas debaty w niemieckiej Pasawie stwierdził między innymi, że "nie jest zadowolony ze swoich następców w Warszawie". Dodał, że obecny rząd traktuje go "jak wroga publicznego". W odpowiedzi rzecznik klubu PiS Beata Mazurek powiedziała, że wypowiedź byłego premiera wróży jego powrót do polskiej polityki.

Tusk uczestniczył w Pasawie (Passau), na południowym wschodzie Niemiec, w konferencji z cyklu "Ludzie Europy" zorganizowanej przez grupę wydawniczą "Passauer Neue Presse". Wzięli w niej także udział m.in. przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.


- Teraz w Warszawie mamy rząd, który traktuje mnie osobiście jako wroga, jako wroga publicznego – powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk.


Podkreślił też, że "nie martwi się", że Jarosław Kaczyński i jego obóz polityczny będą próbowali wyjść z Unii Europejskiej. - Nie znam jego politycznych marzeń, ale uważam, że Polska jest bezpieczna i z Unii nie wyjdzie - dodał.


- Te słowa skierowane pod adresem polskiego rządu wróżą powrót Donalda Tuska do Polski – powiedziała Beata Mazurek. - Z uwagi na to, że nie do końca sobie radzi w funkcją, którą przyszło mu sprawować w Unii - dodała.

 

Passauer Neue Presse, Polsat news, PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie