"Słabowita Hillary nie wytrzyma prezydentury". Nowy spot Trumpa

Świat
"Słabowita Hillary nie wytrzyma prezydentury". Nowy spot Trumpa
lifestyleusa/YouTube.com

W przedwyborczym spocie telewizyjnym sztab wyborczy Donalda Trumpa zaatakował Hillary Clinton przedstawiając ją jako osobę słabego zdrowia, która nie wytrzyma stresów związanych z pełnieniem urzędu prezydenckiego.

Półminutowy spot zatytułowany "Dangerous" (Niebezpiecznie) wykorzystuje materiał filmowy pokazujący Clinton w momentach sugerujących kłopoty ze zdrowiem.

 

Zaczyna się od obrazu Białego Domu z zachmurzonym niebem w tle, któremu towarzyszy komentarz: "Nasz prezydent stanie przed niezwykle trudnymi wyzwaniami w niebezpiecznym świecie". Wymieniane są między innymi problemy USA z Iranem, Koreą Północną i Państwem Islamskim.

 

"Nie ma siły żeby przewodzić"

 

Potem film pokazuje jak podczas spotkania z wyborcami kandydatka Demokratów intensywnie kaszle, a narrator zza kadru mówi: "Hillary Clinton zawiodła za każdym razem, kiedy była sekretarzem stanu".

 

Na następnym ujęciu widać, jak Hillary wchodzi po schodach wspierając się na ramieniu asystenta i słychać jednocześnie komentarz: "A teraz chce być prezydentem, a przecież nie ma siły ani kondycji, żeby przewodzić w naszym świecie".

 

Pokazali jak niemal "osuwa się na ziemię"

 

Spot kończy się najmocniejszą puentą - wielokrotnie emitowanym nagraniem video z 11 września w Nowym Jorku, kiedy Clinton źle się poczuła i wcześniej opuściła uroczystości 15 rocznicy ataku terrorystycznego na USA.

 

Film pokazuje, jak kandydatka potyka się i niemal osuwa na ziemię, gdy wsiada do samochodu podtrzymywana przez asystujące jej osoby.

 

Przedwyborcze ogłoszenia telewizyjne pełnią zwykle kluczową rolę w kampanii prezydenckiej. Sztaby kandydatów sponsorują ich emisję przeważnie w "wahających się stanach", które rozstrzygają o wyniku wyborów.

 

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie