Policjanci zatrzymali głównego sprawcę ataku na tureckich studentów

Polska
Policjanci zatrzymali głównego sprawcę ataku na tureckich studentów
policja.pl

Policjanci zatrzymali w środę głównego sprawcę znieważenia na tle narodowościowym trzech tureckich studentów w Toruniu. 20-letni mężczyzna odezwał się do obcokrajowców w sposób wulgarny, a następnie jednego z nich uderzył w twarz. Do zajścia doszło o godzinie 3.30 w nocy z piątku na sobotę w jednym z toruńskich sklepów nocnych.

- Funkcjonariusze wytypowanego przez siebie 20-latka zatrzymali w środę w jego mieszkaniu w dzielnicy Podgórz. Mężczyzna w przeszłości nie był karany, nie był znany policjantom - poinformowała rzeczniczka toruńskiej policji podinsp. Wioletta Dąbrowska.

 

Dodała, że za znieważenie na tle narodowościowym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wcześniej policja ustaliła i przesłuchała 15-latka, który był w grupie osób atakujących tureckich studentów. Jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i ds. nieletnich. Funkcjonariusze ustalają pozostałych uczestników zajścia.

 

Tureccy studenci kształcą się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach programu Erasmus.

 

W związku z atakiem na nich, władze UMK w poniedziałek wydały komunikat, w którym wyraziły oburzenie oraz zapowiedziały współdziałanie z władzami miasta, strażą miejską i policją w celu wyjaśnienia zajścia, ustalenia winnych ataku i zapewnienia bezpieczeństwa studentom.

 

polsatnews.pl

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie