Jacek Kurski wygrał konkurs na nowego prezesa TVP

Polska
Jacek Kurski wygrał konkurs na nowego prezesa TVP
PAP/Marcin Obara

Jacek Kurski wygrał konkurs na nowego prezesa telewizji publicznej - poinformował w środę przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Jak podał, czworo członków RMN - on sam, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Grzegorz Podżorny - głosowało za kandydaturą Kurskiego; przeciw był Juliusz Braun.

 

Czabański poinformował dziennikarzy w Sejmie, że Rada Mediów Narodowych zbierze się o godzinie 15. Wówczas jej członkowie mają spotkać się z Jackiem Kurskim i przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP Dariuszem Lasockim. - Ustalimy warunki współpracy, później nastąpi akt powołania (Jacka Kurskiego - red.) na prezesa zarządu TVP - zapowiedział.

 

"Zaprezentował ciekawy, dynamiczny program działania TVP"

 

Czabański pogratulował wyboru Kurskiemu. - Osobiście cieszy mnie to, że Jacek Kurski wyciągnął wnioski z różnych uwag, które słyszał z różnych stron i zaprezentował bardzo ciekawy, dynamiczny program działania telewizji. Szczególnie mnie cieszy, że ta jego dynamika będzie służyła wspieraniu tego, co jest najważniejsze dla mediów publicznych, mianowicie uszczelnieniu abonamentu - powiedział.

 

W konkursie na nowego prezesa TVP złożono 23 oferty, z czego do drugiego etapu, po spełnieniu warunków formalnych, przeszło 18 kandydatów. Spośród nich do finału wyłoniono cztery osoby: poza Kurskim także dyrektor TV Biełsat Agnieszkę Romaszewską-Guzy, prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztofa Skowrońskiego oraz reżysera Bogdana Czajkowskiego.

 

W piątek w Sejmie odbył się trzeci etap konkursu, który polegał na rozmowie kandydatów z członkami Rady Mediów Narodowych m.in. na temat wizji telewizji publicznej i sposób realizacji misji publicznej. W środę członkowie RMN głosowali nad kandydaturami finalistów konkursu.

 

PAP

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze