PO powoła zespół ds. "odkłamywania" katastrofy smoleńskiej

Polska
PO powoła zespół ds. "odkłamywania" katastrofy smoleńskiej
PAP/Leszek Szymański

- Platforma za kilka dni powoła zespół do odkłamywania tych wszystkich absurdalnych teorii, ze strony Antoniego Macierewicza i jego komisji, a jak widać także (ze strony - red.) Jarosława Kaczyńskiego. Będziemy te sprawy na bieżąco wyjaśniać - poinformował we wtorek szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. W pracach zespołu mają brać udział eksperci.

- One (teorie - red.) oczywiście wymagają tłumaczenia Polakom gdzie ta normalność jest i zdrowy rozsądek, żeby nie uciekać od zdrowego rozsądku - dodał poseł Platformy Obywatelskiej.

 

Neumann: Kaczyński ma wszystko

 

Polityk odniósł się też do poniedziałkowych słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który podczas 78. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej mówił m.in., że wiemy o niej coraz więcej, ale "ostateczne ujawnienie prawdy jeszcze przed nami".

 

- Musimy o to walczyć, tym bardziej, że ci, którzy tę prawdę ukrywali są znowu aktywni - ocenił Kaczyński. Wyraził też pogląd, że "ci, którzy są przeciw PiS, mają już dzisiaj tylko jedną broń, poza kłamstwem oczywiście, tą bronią jest prowokacja".

 

- Dzisiaj Jarosław Kaczyński ma wszystko. Ma całe państwo i go zawłaszcza i może tę katastrofę wyjaśnić. Nie słyszałem o jakiejś wyjątkowej aktywności w ściąganiu wraku (TU-154 - red.) do Polski, czarnych skrzynek do Polski, pomocy od Amerykanów w sprawie wyjaśnienia tej tragedii - powiedział Neumann.

 

- Jakoś o tym nie słyszymy. Słyszymy tylko insynuacje i o tym, że prawda jest za rogiem, tylko tego rogu jeszcze nie widać. Nasz zespół będzie odkłamywał to tydzień po tygodniu, każdą ich konferencję - zapowiedział przewodniczący klubu PO.

 

PAP

po/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze