Na autobus czekają pod chmurką. Za to wiaty są tam, gdzie nic się nie zatrzymuje

Polska
Na autobus czekają pod chmurką. Za to wiaty są tam, gdzie nic się nie zatrzymuje
Polsat News

Na brak wiat skarżą sią mieszkańcy Gdańska, m.in. Wyspy Sobieszewskiej. Wskazują jednocześnie, że w mieście jest wiele zadaszonych przystanków, ale w takich miejscach, w których autobusy już nie przystają. Tak jest np. na pętli przy stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz i przy ul. 3-go Maja. Wiat przestawić nie można ze względu na docelowy układ linii autobusowych - przekonują miejscy urzędnicy.

- Z uwagi na nieznany układ komunikacji w rejonie ul. 3 Maja po oddaniu do użytku Forum Gdańsk, Zarząd Transportu Miejskiego zalecił, aby nie przenosić wiat w inne lokalizacje do czasu otwarcia galerii - powiedziała Katarzyna Kaczmarek, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

 

 

Faktycznie, przystanki przy ul. 3 Maja przestały pełnić swoją funkcję, gdy ruszyła budowa galerii handlowej. Ale jej otwarcie planowane jest dopiero na przyszły rok. Do tego czasu przystanki będą świeciły pustkami.

 

Zarząd Dróg i Zieleni zapewnia, że będzie starał się poprawić komfort pasażerów Wyspy Sobieszewskiej. Urzędnicy deklarują, że w tej sprawie spotkają się z lokalną radą dzielnicy, by wspólnie ustalić lokalizacje wiat w tej części miasta.

 

- Wiata przy stacji PKP Gdańsk Wrzeszcz jest własnością firmy reklamowej i nie może być ustawiona w innym miejscu. Do września z tego przystanku korzystali pasażerowie komunikacji zastępczej za pociągi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – wyjaśniła Kaczmarek.

 

Umowa z właścicielem wiaty na pętli we Wrzeszczu kończy się w kwietniu 2017 r. Po jej wygaśnięciu urzędnicy nie planują montowania tam nowej konstrukcji.

 

Szymon Zaworski, Bartosz Rybaczewski, Polsat News

 

 

mj/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie