Trzech węgierskich dziennikarzy z zakazem wstępu do parlamentu

Świat
Trzech węgierskich dziennikarzy z zakazem wstępu do parlamentu
PAP/EPA/ZOLTAN BALOGH
Budynek węgierskiego parlamentu w Budapeszcie, Węgry.

Trzech dziennikarzy węgierskiego portalu opozycyjnego 444.hu dostało zakaz wstępu do parlamentu, gdyż kręcili materiał wideo w miejscu, gdzie zgodnie przepisami nie wolno tego robić. Poinformował o tym w poniedziałek sam portal 444.hu.

Portal zamieścił oświadczenie rzecznika parlamentu Zoltana Szilagyiego, w którym ten pisze, iż trzej współpracownicy 444.hu podczas przygotowywania materiału złamali rozporządzenie przewodniczącego parlamentu dotyczące porządku relacjonowania prasowego w parlamencie.

 

"Mimo ostrzeżenia i apelu pracownika biura prasowego kontynuowali działalność. Z powodu kręcenia zdjęć bez zezwolenia oraz otwartego i świadomego złamania przepisów przewodniczący parlamentu od 10 października 2010 r. zawiesza trzem dziennikarzom akredytacje prasowe na czas nieokreślony" - cytuje Szilagyiego 444.hu.

 

Dziennikarze przyznali, że kręcili zdjęcia także w tych miejscach parlamentu, gdzie nie wolno, ale nikt ich nie ostrzegał.

 

W zeszłym roku sześciu dziennikarzy innych mediów, w tym portalu Index, dostało zakaz wstępu do parlamentu z tego samego powodu. Index podał w poniedziałek, że jego dziennikarze od początku jesiennej sesji znów mają wstęp do parlamentu.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie