Kaczyński: prawdziwa wolność to prawo do prawdy

Polska
Kaczyński: prawdziwa wolność to prawo do prawdy
Polsat News

- Dziś w katedrze słyszeliśmy, że prawda jest korzeniem wolności. My Polacy mamy misję. Tą misją jest wolność, a wolność to prawda. Prawdziwa wolność to prawo do prawdy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas obchodów kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. - Musimy tu być aż dowiemy się, co się naprawdę stało w Smoleńsku. Dopiero wtedy nasza misja będzie skończona - dodał.

Na początku swojego wystąpienia przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskiem Przedmieściu w Warszawie prezes PiS przypomniał, że "celem tysięcy osób, które idą w tym marszu po raz 76. jest dotarcie do prawdy i uczczenie pamięci czegoś trwałego, co będzie towarzyszyło naszemu narodowi nie tylko w najbliższych latach i dziesięcioleciach, ale także i później".

 

"Ta tragedia była czymś niezwykłym"

 

- Ta tragedia była czymś zupełnie niezwykłym, co każdy myślący człowiek połączy z tragedią katyńską i to niezależnie, jakie były jej przyczyny - stwierdził Kaczyński.

 

- Dziś wiemy znacznie więcej, bo teraz co miesiąc tej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej jest więcej, ale ostateczne orzeczenia i ujawnienie prawdy jeszcze przed nami - podkreślił prezes PiS.

 

"Ci, którzy prawdę ukrywali, są znów aktywni"

 

Kaczyński zaapelował o walkę, gdyż "ci, którzy tę prawdę ukrywali, są znów aktywni".

 

- Chcą oni zlikwidować IPN, czy CBA. Pokazują wprost, że ich Rzeczpospolita miałaby się opierać na kłamstwie i zgodzie na nadużycie. Nasza Rzeczpospolita musi opierać się na prawdzie - mówił do zgromadzonych Jarosław Kaczyński.

 

- Ci, którzy są przeciwko nam, mają - poza kłamstwem - tylko jedną broń i jest nią prowokacja. Musimy wiedzieć, że będzie ona stosowana i musimy umieć ją odrzucić - podsumował lider Prawa i Sprawiedliwości.

 

Polsat News

po/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie