Homoseksualizmem można się zarazić - twierdzi psycholog, który we wtorek wystąpi w Sejmie

Polska
Homoseksualizmem można się zarazić - twierdzi psycholog, który we wtorek wystąpi w Sejmie
Wikimedia Commons

Paul Cameron, amerykański psycholog, który twierdzi, że homoseksualiści żyją krócej niż osoby heteroseksualne o 20-30 lat i, że homoseksualista nie może być nauczycielem, bo "zaraża" swoją orientacją, we wtorek w Sejmie przedstawi swoje najnowsze tezy. Przeciwko konferencji "Polska na mapie drogowej ruchów LGBT" protestuje Kampania Przeciw Homofobii.

"Muszę wyrazić swoje oburzenie faktem, że Sejm RP wyraził zgodę na organizację wykładu Paula Camerona w jednej z sejmowych sal, umożliwiając tym samym szerzenie w gmachu tej instytucji homofobicznych tez pod pozorem popularyzowania wiedzy naukowej" - napisała Agata Chaber z KPH w piśmie skierowanym do Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

 

Kampania, sprzeciwiając się konferencji, podkreśla, że psycholog ponad 30 lat temu został usunięty z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (APA) w związku z pogwałceniem kodeksu etycznego Towarzystwa  oraz licznymi skargami ekspertów na merytoryczną poprawność jego badań.

 

"Co więcej, organizacja, którą prowadzi Paul Cameron (Family Research Institute), została wpisana na listę grup nienawiści Southern Poverty Law Center ze względu na nienaukowy i nienawistny charakter wydawanych przez nią publikacji. Mimo tego, że wyniki badań Paula Camerona zostały zdyskredytowane przez środowisko naukowe już wiele lat temu, wykorzystuje on je do dzisiaj w celu poparcia głoszonych przez siebie tez" - uzasadniła Chaber.

 

Kampania Przeciw Homofobii zaapelowała też do Kuchcińskiego o odwołanie konferencji. We wtorek przed Sejmem (godz. 8:30-10:30) ma się odbyć manifestacja pod hasłem "Stop nienawiści. Nie dla konferencji Paula Camerona w Sejmie".

 

 

Winnicki o organizacjach "dewiantów"

 

Za organizacją sejmowej konferencji z udziałem Paula Camerona stoi Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego i poseł niezrzeszony, zaś samą wizytę w Polsce koordynuje Fundacja Życie i Rodzina.

 

- Nic mi nie wiadomo o tym, żeby konferencja miała zostać odwołana - mówi polsatnews.pl Winnicki.

 

Poproszony o komentarz do protestów środowisk LGBT, stwierdził: - Jeśli skrajnej lewicy i organizacjom dewiantów przeszkadzają debaty naukowe, pytanie co dalej? Palenie książek? Dr Cameron ma kilkudziesięcioletni dorobek w badaniach na temat zachowań seksualnych i ich wpływu na kwestie kulturowe. Nie widzę powodu, dla którego miałby się tą wiedzą nie podzielić.

 

Jak dodał, udział w konferencji weźmie od 50 do 100 osób.

 

Jednak wystąpienie w Sejmie to niejedyna aktywność amerykańskiego psychologa w Polsce.

 

Badania z Google News

 

W poniedziałek Cameron wziął udział w spotkaniu organizowanym przez Fundację Życie i Rodzina, które odbyło się w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski.

 

Mówił o rozwoju epidemii HIV wśród homoseksualistów, efektach "edukowania amerykańskich dzieci o pozytywnych skutkach homoseksualizmu" i przypadkach molestowania seksualnego dzieci. Obecny na konferencji Camerona ks. dr Przemysław Drąg z Rady KEP ds. Rodziny mówił w poniedziałek, że "warto z uwagą spojrzeć" na przytaczane badania, aby "w Polsce stanowczo sprzeciwić się naciskom różnego rodzaju homolobby".

 

Z badań przedstawianych przez psychologa ma wynikać m.in., że prowadzona w USA "polityka afirmacji wobec homoseksualistów w szkołach" doprowadziła do wzrostu liczby nastolatków deklarujących orientację homoseksualną. Cameron przekonywał też, że mamy do czynienia z "nadreprezentacją homoseksualnej pedofilii".

 

Wniosek ten powstał na podstawie badania opartego o wyszukiwarkę Google News - jej zasoby przeszukano w 9 krajach, pod kątem informacji o molestowaniu seksualnym dzieci, dzieląc przypadki na te, w których sprawca był hetero albo homoseksualny.

 

 

"KEP legitymizuje tezy głoszone przez Camerona"

 

Według ks. Drąga badania Camerona mogą pomóc sprzeciwić się takim naciskom, jak np. kampania społeczna "Przekażmy sobie znak pokoju", która miała "doprowadzić do tego, aby środowisko osób o skłonnościach homoseksualnych bardziej oddziaływało i próbowało zmieniać nastawienie Kościoła do związków homoseksualnych".

 

Ks. Drąg przypomniał, że według Kościoła "nie istnieje coś takiego jak małżeństwo między osobami tej samej płci".

 

"Ubolewamy nad faktem, że Konferencja Episkopatu Polski poprzez organizację spotkania w swoich progach i udział w niej dyrektora Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP, legitymizuje tezy głoszone przez Paula Camerona" - napisali autorzy oświadczenia "w sprawie wizyty Paula Camerona w Polsce", pod którym podpisało się 28 organizacji.

 

Po wystąpieniu w Sejmie amerykański psycholog wyruszy w podróż po Polsce. Spotkania z nim organizowane są m.in. na Śląsku, w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Radomiu.

 

polsatnews.pl, PAP

 

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie