Dwie osoby postrzelone w ataku terrorystycznym w Jerozolimie zmarły w szpitalu

Świat
Dwie osoby postrzelone w ataku terrorystycznym w Jerozolimie zmarły w szpitalu
PAP/EPA/ABIR SULTAN

Zmarły dwie osoby postrzelone w niedzielę rano w Jerozolimie przez palestyńskiego napastnika i przewiezione do szpitala w stanie krytycznym - poinformował rzecznik placówki. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w pobliżu przystanku tramwajowego we Wschodniej Jerozolimie. Terrorysta został zastrzelony przez policję.

Według nowego bilansu pięć osób zostało lżej rannych - trzy z nich odniosły obrażenia od kul, a dwie zostały ranne, gdy samochód sprawcy zderzył się z ich pojazdem.

 

39-letni Palestyńczyk, mieszkaniec wschodniej, arabskiej części Jerozolimy, krążący samochodem dookoła siedziby policji, zaczął strzelać w pobliżu przystanku tramwajowego. Podczas ucieczki został zastrzelony przez ścigających go policjantów na motocyklach.

 

W atakach, dokonywanych od roku przez Palestyńczyków na cywilów, żołnierzy i policjantów zginęło już 34 Izraelczyków, dwóch Amerykanów, Erytrejczyk i Somalijczyk. Zostało też zabitych 232 Palestyńczyków; według władz izraelskich byli to w większości napastnicy. Przez pewien czas do takich ataków dochodziło niemal codziennie; ostatnio stały się jednak rzadsze.

 

Winą za te ataki Izrael obciąża palestyńskich polityków i przywódców religijnych, zarzucając im prowadzenie kampanii podżegania do takich aktów. Strona palestyńska wskazuje na dziesięciolecia życia pod izraelskimi rządami wojskowymi i nikłe nadzieje na własne państwo.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie