Skandaliczna zabawa na Facebooku. Obrażają Jana Pawła II

Polska
Skandaliczna zabawa na Facebooku. Obrażają Jana Pawła II
Facebook.com

Ponad 4 tys. osób zadeklarowało udział w organizowanych na Facebooku "mistrzostwach Polski w szkalowaniu wielkiego Polaka Karola Wojtyły". Uczestnicy internetowej akcji prześcigają się w pomysłach na memy obrażające Jana Pawła II. Prawicowe media biją na alarm pisząc, że sprawą powinna zająć się prokuratura.

Jako datę wydarzenia ustawiono 2 kwietnia 2017 w godzinach 21:37 -  0:00, odwołując się tym samym do godziny śmierci Jana Pawła II.

 

Serwis wpolityce.pl poinformował, że Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą drogą mailową złożył już zawiadomienie do Prokuratora Generalnego ws. znieważenia papieża.

 

Przewodniczący stowarzyszenia Ryszard Nowak powiedział, że "Jan Paweł II jest święty i chroni go kodeks karny, ponieważ jest przedmiotem czci religijnej".

 

Kodeks karny mówi o tym, że "kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

 

polsatnews.pl, wpolityce.pl

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie