Zalewska: konieczne powołanie zespołu w MEN

Polska
Zalewska: konieczne powołanie zespołu w MEN
PAP/Tomasz Gzell

Szefowa MEN Anna Zalewska chce, by premier powołała w MEN zespół, w skład którego wejdą związkowcy, samorządowcy i ministrowie jako organy prowadzące dla szkół.

Na piątkowej konferencji prasowej Zalewska powiedziała, że taki zespół jest konieczny, by "poważnie rozmawiać o tym, co ważne dla nauczyciela". Podkreśliła, że nie ma dziś żadnej struktury, która "pozwoliłaby podpisać zobowiązania i się z nich wywiązać".

 

- Będziemy też rozmawiać o podwyżce wynagrodzeń - dodała Zalewska.

 

Zalewska dodała, że wie, iż jest obawa nauczycieli przed reformą, ale każdy z nich dostał od niej list, w którym opisała, "co dokładnie będzie się działo".

 

"Broniarz jest politykiem"

 

- Pan prezes Sławomir Broniarz jest politykiem - powiedziała szefowa MEN Anna Zalewska. Według niej, zapowiadany poniedziałkowy protest Związku Nauczycielstwa Polskiego to akcja "zaplanowana wspólnie z KOD".

 

- Nie wiem, czy wszyscy członkowie ZNP wyrazili zgodę na zapisanie do KOD - dodała na piątkowej konferencji prasowej.

 

Szef ZNP Sławomir Broniarz zapowiedział na poniedziałek protest związku wobec zmian w systemie oświaty, w którym według niego ma wziąć udział ok. 25 tys. nauczycieli - członków związku, a także rodzice, samorządowcy i uczniowie.

 

NSZZ "Solidarność" nie ogłasza żadnej akcji protestacyjnej - poinformował obecny na konferencji szefowej MEN Ryszard Proksa z oświatowej "S".

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie