Nowoczesna apeluje: zablokujmy "katastrofę plus" w edukacji

Polska
Nowoczesna apeluje: zablokujmy "katastrofę plus" w edukacji
PAP/Maciej Kulczyński

Politycy Nowoczesnej wezwali w piątek nauczycieli i rodziców, by wzięli udział w poniedziałkowym proteście ZNP przeciwko szykowanej przez rząd Beaty Szydło reformie edukacji. - Zablokujmy "katastrofę plus" - apelowała wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Lubnauer przekonywała na piątkowej konferencji prasowej, że w sprawie zmian w edukacji potrzebne są protesty społeczne. - "Czarny protest" pokazał jedno: jeżeli społeczeństwo się zmobilizuje, jeśli zechce wziąć sprawy w swoje ręce, to potrafi wygrywać z PiS. Dlatego apeluję do wszystkich sympatyków Nowoczesnej, do wszystkich rodziców, nauczycieli, żeby wzięli udział w poniedziałkowym proteście organizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego - podkreśliła posłanka.

 

- Czas zakończyć to, co możemy nazwać "katastrofą plus". Zablokujmy "katastrofę plus" - apelowała.

 

Powrót do PRL

 

Zdaniem Lubnauer, szykowana przez MEN reforma, przede wszystkim likwidacja gimnazjów i zmiana programu nauczania, cofnie polską szkołę do czasów PRL. Jak mówiła, możliwe skutki działań rządu Szydło to m.in. chaos, zwolnienia nauczycieli, a także ogromne koszty dla samorządów.

 

W najbliższy poniedziałek ZNP organizuje we wszystkich miastach wojewódzkich protesty przeciwko wprowadzaniu reformy systemu oświaty. Pikiety mają odbyć się przed urzędami wojewódzkimi.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie